Xbox One S pod koniec listopada zadebiutuje w Japonii

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 min.

Podczas odbywającej się w Tokio konferencji Toranomon Hills Forum, japoński odział Microsoftu ogłosił, że konsola konsola Xbox One S, zadebiutuje 24 listopada w Kraju Kwitnącej Wiśni.

To znacznie później niż na Zachodzie, gdzie odchudzoną konsole ósmej generacji można nabyć już od sierpnia, ale Japonia to jednak zupełnie inny rynek. Microsoft chce wykorzystać świąteczny sezon zakupowy, który trwa przez cały grudzień, aż do początku drugiego tygodnia stycznia.

Do tej pory Xbox One sprzedawał się w Japonii fatalnie i od września 2014 roku amerykanie sprzedali tam zaledwie 70 tys. egzemplarzy sprzętu. Czy mniejsza wersja konsoli jest wstanie sprzedawać się lepiej? Być może, choć na boom nie ma co liczyć. Japończycy co prawda są zwolennikami miniaturyzacji i nie zależy im tak bardzo na mocy, to jednak wiąż mają alternatywę w postaci PlayStation 4 Slim, a już za pasem premiera Nintendo Switch.

  • qwerty

    Ciekawe jak na tym wypada sprzedaż np. Xboxa w Polsce, bo mimo iż taka słaba sprzedaż Xboxa w Japonii, to wszystkie gry od Microsoftu i na XboxOne są w pełni lokalizowane i dubbingowane na język japoński, gdzie w Polsce Microsoft wydał gdzieś może tylko 3 w pełni zlokalizowane gry jak np. Halo, czy Sunset Overdrive. Co ciekawe w Niemczech czy Francji ( co prawda z minimalną przewagą), ale WiiU sprzedaje się lepiej niż XO.

GAMERWEB W TELEFONIE

Informacje o grach PS4, XONE, PC

Gamerweb to portal o grach istniejący od 2014 roku.

Śledź nas za pomocą telefonu lub tabletu. W aplikacji znajdziesz bieżące informacje ze świata gier: recenzje, newsy, zwiastuny, cosplay, zapowiedzi. Piszemy o Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, grach PC i wielu innych platformach...

TWEETS

Wszystkie superciosy z Injustice 2 w jednym zwiastunie - https://t.co/gopoMaE40y https://t.co/K8tqcmWi6t
Sofia Boutella u boku Jodie Foster w filmie Hotel Artemis - https://t.co/bjgUNpSDFA
Nowy TV Spot filmu Wonder Woman - https://t.co/A1Dis9glbZ https://t.co/zBjl1P4lUr