Będzie nowe Delta Force? THQ Nordic przejęło NovaLogic

Data Komentarze

Bardzo ciekawa wiadomość – THQ Nordic ogłosiło zawarcie porozumienia z NovaLogic Inc., obejmujące kupno wszystkich gier i projektów, znajdujących się w posiadaniu firmy. Po raz kolejny THQ Nordic nabywa nieco zapomniane, ale klasyczne tytuły, obejmujące tym razem głównie pierwszoosobowe gry militarne, czyli serie: Delta Force, Comanche lub Joint Ops.

Z dumą przekazujemy pałeczkę THQ Nordic po 30 latach tworzenia przełomowych gier na PC i konsole. Każdy z członków THQ Nordic to zapalony gracz, a jako firma tworzą zręczny i wnikliwy zespół specjalistów, zdolnych do napędzania naszej branży w kierunku potrzebnego resetu. Stworzone przez nas franszyzy znalazły się w dobrych rękach – mówi John Garcia, założyciel i prezes NovaLogic Inc.

Firma NovaLogic była pionierem w gatunku symulatorów militarnych i wieloosobowych strzelanin o tej tematyce, oferujących także walkę pojazdami wojskowymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowych nabytków w naszym portfolio i podekscytowani możliwościami kontynuacji niektórych z wymienionych franszyz. Jeśli którykolwiek z deweloperów zwróci się do nas z pomysłem na potencjalny sequel, chętnie go wysłuchamy – dodaje Reinhard Pollice, dyrektor ds. rozwoju produktu w THQ Nordic.

Lista nabytych przez THQ Nordic franszyz i marek obejmuje:

  •  Serię Delta Force
  • Serię Comanche
  • Serię Joint Operations
  • Serię Armored Fist
  • Tachyon: The Fringe
  • Serię F-22
  • Serię F-16
  • Znak firmowy NovaLogic
  • i więcej…

Naszym zdaniem, przejęcie tych marek to zdecydowanie dobry ruch. Delta Force to zapomniana seria, ale miała kilka niezłych odsłon, jak chociażby Black Hawk Down. Powrót takiej marki to byłoby naprawdę coś. To samo zresztą tyczy się serii Joint Operations. Niestety, parę lat temu firma NovaLogic opuściła strzelaniny, po fatalnym Delta Force: Xtreme 2. Teraz wierzymy, że zagramy jeszcze w nowe dobre Delta Force.

Co o tym myślisz? Wyraź swoje zdanie - zostaw komentarz
Zdjęcie profilowe Kasjan Nowak

Autor: Kasjan Nowak

Źródło:


Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Zostaw swój komentarz

GAMERWEB W TELEFONIE

Informacje o grach PS4, XONE, PC

Śledź nas za pomocą telefonu lub tabletu. W aplikacji znajdziesz bieżące informacje ze świata gier: recenzje, newsy, zwiastuny, cosplay, zapowiedzi. Piszemy o PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, grach PC i wielu innych platformach...

Tematy na topie:

TWEETS

Deals with Gold - w tym tygodniu kolejny raz Forza Horizon 2 i gry od Telltale Games - https://t.co/hZogeOq9PS
Nowy zwiastun gry Injustice 2 zdradza jej zarys fabuły - https://t.co/dGDZTdGlRn https://t.co/Y7l5mgJ7dt
Gra Watch Dogs 2 na PC otrzymała aktualizację 1.09 - https://t.co/brK9XhdW5b