Gwałtowny wzrost sprzedaży PlayStation 4 w Wielkiej Brytanii

W okresie od 25 września do 1 października, sprzedaż konsoli Playstation 4 wzrosła na Wyspach w porównaniu do poprzedniego tygodnia o 380%. Tak świetny wynik, nie jest zasługą dobrych wyników PlayStation 4 Slim, a gwałtownej wyprzedaży grubszej koleżanki. Klasyczne PS4, w kilku większych sieciach sklepowych jak Tesco, Argos i ShopTo, można nabyć w Wielkiej Brytanii w pakcie z FIFA 17 lub LEGO Star Wars:Przebudzenie Mocy już za 149 funtów (około 730 zł). Powodem tak dużych obniżek jest czyszczenie magazynów przez listopadową premierą PlayStation 4 Pro i dla już czekających w kolejce egzemplarzy PlayStation 4 Slim.

Tymczasem Xbox One S wciąż radzi sobie nieźle i zaliczyło zaledwie 16% spadek sprzedaży w porównaniu z poprzednim tygodniem. Nowa konsola Microsoftu nadal jest chętniej wybierana niż odchudzona platforma Sony, a różnica sięga 24%. Podsumowując całą rodzinę ósmej generacji, w dniach od 25 września do 1 października, sprzęt Sony sprzedawał się lepiej od konsol Xbox One o 55%.

Co o tym myślisz? Wyraź swoje zdanie - zostaw komentarz
Zdjęcie profilowe Kamil Kościelniak

Autor: Kamil Kościelniak

Źródło: http://www.mcvuk.com/


Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Zostaw swój komentarz

GAMERWEB W TELEFONIE

Informacje o grach PS4, XONE, PC

Śledź nas za pomocą telefonu lub tabletu. W aplikacji znajdziesz bieżące informacje ze świata gier: recenzje, newsy, zwiastuny, cosplay, zapowiedzi. Piszemy o PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, grach PC i wielu innych platformach...

Tematy na topie:

TWEETS

Deals with Gold - w tym tygodniu kolejny raz Forza Horizon 2 i gry od Telltale Games - https://t.co/hZogeOq9PS
Nowy zwiastun gry Injustice 2 zdradza jej zarys fabuły - https://t.co/dGDZTdGlRn https://t.co/Y7l5mgJ7dt
Gra Watch Dogs 2 na PC otrzymała aktualizację 1.09 - https://t.co/brK9XhdW5b