Xbox One S miażdży PlayStation 4 Slim w wynikach sprzedaży

Microsoft po słabym stracie w ósmą generację, zaczął odrabiać straty, a wszystko za sprawą odchudzonej wersji Xbox One. Porównując pierwszy tydzień po premierze konsoli PlayStation 4 Slim i Xbox One S, sprzęt od Amerykanów zaliczył w Wielkiej Brytanio ponad 360% lepszą sprzedaż niż konsola Sony. Nie ma się co dziwić, skoro Japończycy już na listopad zaplanowali premierę mocniejszej wersji swojego sprzętu o nazwie PS4 Pro.

Międzynarodowy koncern zajmujący się badaniem opinii publicznej, podał dane, z których wynika, że Microsoft w dniach od 17 do 24 września 2016 roku zwiększył prawie dziesięciokrotnie sprzedaż konsoli, a w roku ubiegły w tym samym okresie była ponad ona o 66% mniejsza.

Tak olbrzymim progresem, w tak krótkim czasie nie może się pochwalić Sony. Kiedy od 1t do 24 września sprzedaż Xbox One S stanowiła 71% całego obrotu sprzętu komputerowego na Wyspach, to Japończycy mogą się pochwalić wynikiem na poziomie jedynie 19% . Sprzedaż PlayStation 4 spadła w tym okresie w porównaniu  do ubiegłego roku o 66%.

Tak świetne wyniki amerykańskiej firmy, to nie tylko efekt cierpliwej i prokonsumenckiej polityki, ale również zadziwiająco nieprzemyślanych i nastawionych na łatwy zysk, decyzji Sony.

Co o tym myślisz? Wyraź swoje zdanie - zostaw komentarz
Zdjęcie profilowe Kamil Kościelniak

Autor: Kamil Kościelniak

Źródło:


Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Zostaw swój komentarz

GAMERWEB W TELEFONIE

Informacje o grach PS4, XONE, PC

Śledź nas za pomocą telefonu lub tabletu. W aplikacji znajdziesz bieżące informacje ze świata gier: recenzje, newsy, zwiastuny, cosplay, zapowiedzi. Piszemy o PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, grach PC i wielu innych platformach...

Tematy na topie:

TWEETS

Deals with Gold - w tym tygodniu kolejny raz Forza Horizon 2 i gry od Telltale Games - https://t.co/hZogeOq9PS
Nowy zwiastun gry Injustice 2 zdradza jej zarys fabuły - https://t.co/dGDZTdGlRn https://t.co/Y7l5mgJ7dt
Gra Watch Dogs 2 na PC otrzymała aktualizację 1.09 - https://t.co/brK9XhdW5b