Commodore 64 może powrócić do życia za sprawą konsoli THE 64

Kto dostał Commodore 64 na komunię, albo zaopatrzył się w nie tuż po niej? Mamy dla pokolenia 30+ ciekawą informację, otóż w serwisie IndieGoGo ruszyła właśnie kampania, której celem jest zebranie pieniędzy na stworzenie przenośnej i stacjonarnej konsoli THE 64. Sprzęt ten ma być hołdem złożonym najlepiej sprzedającemu się komputerowi w historii jakim jest właśnie Commodore 64.

Konsola ma nie tylko umożliwić nam zagranie w dobrze znane nam z dzieciństwa klasyki, ale również w nowe produkcje, które mają być na THE 64 tworzone. Mało tego, konsola choć wyposażona w wejścia USB i HDMI oraz slot na kartę SD na pierwszy rzut oka wygląda identycznie jak Commodore 64. Ciekawą opcją jest także wersja kiszonkowa konsoli o wdzięcznej nazwie THE 64SX, która moim zdaniem powinna się cieszyć sporym zainteresowaniem ze strony graczy.

Twórcy THE 64 potrzebują na realizację swojego $150 tys. Jeśli wszystko pójdzie po ich myśli stacjonarna konsola powinna być gotowa do dystrybucji w grudniu bieżącego roku. Z kolei debiut przenośnej jest planowany na kwiecień 2017 roku.

Podoba wam się taka forma wskrzeszania leciwych sprzętów?

THE64
THE64 SX

Co o tym myślisz? Wyraź swoje zdanie - zostaw komentarz
Zdjęcie profilowe Kamil Kościelniak

Autor: Kamil Kościelniak

Źródło: www.indiegogo.com


Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Zostaw swój komentarz

GAMERWEB W TELEFONIE

Informacje o grach PS4, XONE, PC

Śledź nas za pomocą telefonu lub tabletu. W aplikacji znajdziesz bieżące informacje ze świata gier: recenzje, newsy, zwiastuny, cosplay, zapowiedzi. Piszemy o PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, grach PC i wielu innych platformach...

Tematy na topie:

TWEETS

Resident Evil 7 w wersji Steam za około 120 zł - https://t.co/Zy7ZgqIsbr https://t.co/T0dbt9vYNo
Pierwszy zwiastun do filmu Girlfriend’s day - https://t.co/TUVgz8zERb @NetflixPL https://t.co/eso8Sm1spv
Perception - kolejny mroczny horror na PlayStation 4 - https://t.co/l46G0KCPdN @TheDeepEndGames https://t.co/LMwf9sUBJv