Commodore 64 może powrócić do życia za sprawą konsoli THE 64

| @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 min.

Kto dostał Commodore 64 na komunię, albo zaopatrzył się w nie tuż po niej? Mamy dla pokolenia 30+ ciekawą informację, otóż w serwisie IndieGoGo ruszyła właśnie kampania, której celem jest zebranie pieniędzy na stworzenie przenośnej i stacjonarnej konsoli THE 64. Sprzęt ten ma być hołdem złożonym najlepiej sprzedającemu się komputerowi w historii jakim jest właśnie Commodore 64.

Konsola ma nie tylko umożliwić nam zagranie w dobrze znane nam z dzieciństwa klasyki, ale również w nowe produkcje, które mają być na THE 64 tworzone. Mało tego, konsola choć wyposażona w wejścia USB i HDMI oraz slot na kartę SD na pierwszy rzut oka wygląda identycznie jak Commodore 64. Ciekawą opcją jest także wersja kiszonkowa konsoli o wdzięcznej nazwie THE 64SX, która moim zdaniem powinna się cieszyć sporym zainteresowaniem ze strony graczy.

Twórcy THE 64 potrzebują na realizację swojego $150 tys. Jeśli wszystko pójdzie po ich myśli stacjonarna konsola powinna być gotowa do dystrybucji w grudniu bieżącego roku. Z kolei debiut przenośnej jest planowany na kwiecień 2017 roku.

Podoba wam się taka forma wskrzeszania leciwych sprzętów?

THE64
THE64 SX

Źródło: www.indiegogo.com

GAMERWEB W TELEFONIE

Informacje o grach PS4, XONE, PC

Gamerweb to portal o grach istniejący od 2014 roku.

Śledź nas za pomocą telefonu lub tabletu. W aplikacji znajdziesz bieżące informacje ze świata gier: recenzje, newsy, zwiastuny, cosplay, zapowiedzi. Piszemy o Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, grach PC i wielu innych platformach...

TWEETS

Full Throttle Remastered - recenzja - https://t.co/Zz7Dsn6Cgw
Poznaliśmy wymagania sprzętowe Prey - https://t.co/JROiYvhYhn
Invert - interesująca łamigłówka już w sprzedaży - https://t.co/gYbfuBJiGC https://t.co/fmOzMM685g