Disney zamyka LucasArts

Jak donosi magazyn Game Informer Disney postanowił zamknąć LucasArts i wycofać się z produkowania dużych gier. Oznacza to zamknięcie wszystkich dotychczasowych projektów m.in. wspaniale zapowiadający się tytuł Star Wars: 1313. Pracę straciło około 150 osób. Ta informacja pojawiła się po miesiącach spekulacji na temat przyszłości firmy LucasArts, którą Disney nabył wraz z Lucasfilm, w październiku ubiegłego roku za 4050000000 dolarów.

 Nowy właściciel tłumaczy się takimi słowami:

„Po dokonaniu oceny naszej pozycji na rynku gier, zdecydowaliśmy się przesunąć LucasArts z wewnętrznego rozwoju w model licencyjny, minimalizując ryzyko przedsiębiorstwa…”

Oznacza to, że gry w tematyce Star Wars będą powstawać nadal, jednak będą tworzone przez firmy zewnętrzne, które wykupią licencje. Jest małą nadzieje, że projekt Star Wars 1313 zostanie ukończony przez jakiegoś partnera.

Jest to dla mnie bardzo smutna wiadomość. Miałem nadzieje, że przejęcie przez Disneya marki Star Wars wyjdzie wszystkim fanom na dobre. Planowałem zakupić Star Wars: 1313 jako jeden z pierwszych tytułów na PlayStation 4. Czas pokaże czy Disney znajdzie chętną firmę, która podejmie się dokończenia tej gry.

Co o tym myślisz? Wyraź swoje zdanie - zostaw komentarz
Zdjęcie profilowe Damian Stefański

Autor: Damian Stefański

Źródło:


Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Zostaw swój komentarz

GAMERWEB W TELEFONIE

Informacje o grach PS4, XONE, PC

Śledź nas za pomocą telefonu lub tabletu. W aplikacji znajdziesz bieżące informacje ze świata gier: recenzje, newsy, zwiastuny, cosplay, zapowiedzi. Piszemy o PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, grach PC i wielu innych platformach...

Tematy na topie:

TWEETS

Resident Evil 7 w wersji Steam za około 120 zł - https://t.co/Zy7ZgqIsbr https://t.co/T0dbt9vYNo
Pierwszy zwiastun do filmu Girlfriend’s day - https://t.co/TUVgz8zERb @NetflixPL https://t.co/eso8Sm1spv
Perception - kolejny mroczny horror na PlayStation 4 - https://t.co/l46G0KCPdN @TheDeepEndGames https://t.co/LMwf9sUBJv