Disney zamyka LucasArts

| @DStefanski | | Przeczytasz w 1 min.

Jak donosi magazyn Game Informer Disney postanowił zamknąć LucasArts i wycofać się z produkowania dużych gier. Oznacza to zamknięcie wszystkich dotychczasowych projektów m.in. wspaniale zapowiadający się tytuł Star Wars: 1313. Pracę straciło około 150 osób. Ta informacja pojawiła się po miesiącach spekulacji na temat przyszłości firmy LucasArts, którą Disney nabył wraz z Lucasfilm, w październiku ubiegłego roku za 4050000000 dolarów.

 Nowy właściciel tłumaczy się takimi słowami:

„Po dokonaniu oceny naszej pozycji na rynku gier, zdecydowaliśmy się przesunąć LucasArts z wewnętrznego rozwoju w model licencyjny, minimalizując ryzyko przedsiębiorstwa…”

Oznacza to, że gry w tematyce Star Wars będą powstawać nadal, jednak będą tworzone przez firmy zewnętrzne, które wykupią licencje. Jest małą nadzieje, że projekt Star Wars 1313 zostanie ukończony przez jakiegoś partnera.

Jest to dla mnie bardzo smutna wiadomość. Miałem nadzieje, że przejęcie przez Disneya marki Star Wars wyjdzie wszystkim fanom na dobre. Planowałem zakupić Star Wars: 1313 jako jeden z pierwszych tytułów na PlayStation 4. Czas pokaże czy Disney znajdzie chętną firmę, która podejmie się dokończenia tej gry.

GAMERWEB W TELEFONIE

Informacje o grach PS4, XONE, PC

Gamerweb to portal o grach istniejący od 2014 roku.

Śledź nas za pomocą telefonu lub tabletu. W aplikacji znajdziesz bieżące informacje ze świata gier: recenzje, newsy, zwiastuny, cosplay, zapowiedzi. Piszemy o Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, grach PC i wielu innych platformach...

TWEETS

Premierowy zwiastun What Remains of Edith Finch - https://t.co/gQhZYAMO9X https://t.co/SDDHuTlgfO
Cities Skylines - Xbox One Edition - recenzja - https://t.co/pMUYphYQiY
Nowy zwiastun Injustice 2 - Brainiac atakuje po raz drugi - https://t.co/xi54yXMRXF https://t.co/9RyqfeoPMK